Evde Ek İş Olarak Para Kazanmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Bu yazımızda evde ek iş olarak internetten para kazanmak ile alakalı farklı yol ve yöntemlere değineceğiz. Aynı zamanda kocaman bir pazar olan internet ortamında para kazanmak isteyenler için faydalı tavsiyelerimiz olacak.

 

Anket Doldurarak Nasıl 2000-3000 TL Kazanacağınızı Öğrenmek İstiyorsanız Tıklayınız…

 

evde-ek-is-yapmak
evde ek iş

Evde ek iş olarak seçenekleriniz çok fazla

  1. Domain (alan adı) adları alıp satarak para kazanabilir ve geçiminizi sağlayabilirsiniz. Google adwords kelime aracını kullanarak rağbet gören trend kelimeleri bulabilir ve bunları kullanarak domain alabilirsiniz. Kolay, kısa ve uzun kuyruklu kelimeler alınmış olabilir. Siz bazı özel teknikler uygulayarak bu problemi halledebilirsiniz. (bu özel tekniklerden haberdar olmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz: admindestek@anket-siteleri.com) Örnek olarak, Contract Pharmaceutical Corporation kendi internet sitesini açmak istediğinde CPC.com domain adını almak istemişlerdir. Fakat domain adı daha önceden alınmış olduğu için bu mümkün değildi. Netice de ise domain sahibinden, 200.000$’ın üzerinde ödeme yaparak satın almış oldular.
  2. Önce ki yazılarımızda da detayları ile sıkça ele aldığımız gibi online anket doldurarak para kazanmak sizin için evde ek iş olarak etkili bir kazanç yöntemi olabilir. Evde otururken 10 dakikada dolduracağınız basit anketler ile 15 TL’den başlayan miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.

Online satış ortaklığı ile para kazanın

  1. Affiliate (satış ortağı) pazarlamacı olabilirsiniz. Herhangi bir ürün stoklama ihtiyacı hissetmeden satış ortağı olduğunuz ürünü siteniz, bloğunuz veya farklı sosyal medya platformlarında tanıtarak ve pazarlayarak para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığında reklam, tanıtım ve pazarlama yapan satış ortağına üründen önceden belirlenen yüzdeliklerde komisyon ücreti ödenir. Bu dijital ürünlerde genel de %50 ve üzerinde olur.(Bunun altında ki ürünlere satış ortağı olmanızı önermiyoruz.) Site veya bloğunuzda satış ortağı olduğunuz ürünle ile alakalı bilgilendirici zengin içerikte makaleler ve içerikler paylaşarak Gooogle’da üst sıralara gelebilir ve banner, ürünle alakalı videolar servis ederek ürününüzü satabilir ve ciddi gelirler elde edebilirsiniz.
  2. Gizli müşteri olabilirsiniz. Gizli müşteriler ya bir eğitim sürecinden geçerler yada potansiyel müşteriler gibi davranırlar. Herhangi bir hizmet sürecini deneyimleyerek tecrübe ve görüşlerini tarafsız olarak rapor şeklinde arz ederler.
evde ek iş
evde ek iş

Online içerikler ile para kazanabilirsiniz. 

  1. Evde ek iş olarak freelance tasarımcılık ile para kazanmak mümkün. Portfolyonuzu sergilediğiniz bir internet sitesi açarak online iş ilanlarından müşteriler bulup liste yapın. Böylece kendi fiyatlarınızı belirleyebilir ve reklam ajansları ile karınızı paylaşmak zorunda kalmazsınız.
  2. Stokladığınız fotoğrafları satabilirsiniz. Bir hobi olarak edindiğiniz fotoğrafçılığı kendinize evde ek iş olarak paraya dönüştürebilirsiniz. İnsanlar belirledikleri anahtar kelimeler ile alakalı fotoğrafları sizden satın almak isteyeceklerdir. Genellikle fotoğraf başına çokta kazanmasanız da koleksiyonunuzun gelişmesi ile bu ciddi rakamlara dönüşebilir. iStockphoto, ShutterStock ve Fotolia gibi internet sitelerini inceleyerek bu konu hakkında fikir edinebilirsiniz.
  3. Makaleler satabilirsiniz. Kurumsal firmaların, blog veya site sahibi insanların içerik ikmali yapmak için bolca makaleye ihtiyaçları olacaktır. Sizde teknoloji, sağlık, bitkiler, ekonomi, kişisel gelişim ve daha bir çok alanda yazı yazarak bunları forumlarda pazarlayabilirsiniz. Nitekim evde ek iş olarak bu yöntemle para kazanan çok sayıda insan mevcut.

İnternet üzerinde iş yaparken şunlara dikkat etmelisiniz:

  1. Ne iş yaparsanız yapın ilk bırakacağınız izlenim çok önemlidir. Her şeyde olduğu gibi markanız (internet sitesi, sanal mağaza, sanal portfolyo v.b.) dikkatleri çekmeli ve insanları daha fazla talep etmeye teşvik etmeli. Güçlü olmak için anlaşılır ve akıllı olmalısınız. Hizmet ve ürünlerinizi tanıtmalı, güncel olarak haber ve bilgiler vermelisiniz.
  2. Beceri ve bilgilerinizi kullanarak güçlü bir görsel hazırlayarak ziyaretçilerinizin zevkine hitap edebilirsiniz. Gerçek hayatta üstün grafik yeteneklerine sahip olabilirsiniz. Ama bunu sanal ortamda da kullanabilmelisiniz.
  3. Fedakar olmalısınız. Yapacağınız iş için belirli bir süre çaba göstermeniz gerekebilir. Ayrıca bu çabayı gösterirken henüz bir şeyler de elde etmemiş olabilirsiniz. Zamanınızı iyi kullanmayı bilmeli, ve kendinizi işinize adamalısınız. 

Uyarı

Herhangi bir online site programına katılmadan önce muhakkak bir araştırma yapın. Eğer firmanız başlangıca ait bir ödeme veya sözleşme imzalamanızı isteyecekse tüketici hakları ile alakalı bir inceleme yapın.

 

Yorum yapın